Nieuws
Vandaag

Vandaag: Hardwell, de beste dj van de wereld

Hardwell
Hardwell  Armin Van Buuren  Tiësto  Nicky Romero  Afrojack  Dash Berlin  Dimitri Vegas & Like Mike  Bryan Adams  Heintje  Marco Borsato  Jan Smit  Carl Douglas  Pharrell Williams  George McCrae  Sinitta  Pras 

De Top 40 is sinds 1965 de toonaangevende hitlijst van Nederland. In de rubriek Vandaag blikken we terug op gebeurtenissen in de popmuziek die exact X jaar geleden plaatsvonden. In deze aflevering van Vandaag: De Bredase dj Hardwell voert voor het eerst de DJ Mag Top 100 aan.

Op 19 oktober 2013 wordt tijdens het Amsterdam Dance Event bekend gemaakt wie er volgens de lezers van het Britse tijdschrift DJ Magazine de beste dj van de wereld is. Net voor middernacht wordt onthuld dat vijfvoudig winnaar Armin Van Buuren van de koppositie is gestoten door zijn landgenoot Hardwell. Deze dj, die in het dagelijks leven Robbert van de Corput heet, is met 25 jaar tevens de jongste dj die deze verkiezing ooit gewonnen heeft. Dit record pakt hij af van zijn voorganger, die bij zijn eerste verkiezing tot beste dj van de wereld 30 jaar oud was.

Na Tiësto en Armin Van Buuren is Hardwell de derde Nederlander die met de eer gaat strijken. Tiësto voerde al drie keer de DJ Mag Top 100 aan en Armin Van Buuren maar liefst vijf keer. Net als Tiësto is Hardwell geboren in Breda. Deze Brabantse stad is daarmee de enige stad die twee titelhouders van deze dj-verkiezing heeft voortgebracht. Sinds 2002 doen Nederlanders het al erg goed in de DJ Mag Top 100, maar de lijst van 2013 vormt een absoluut hoogtepunt. Er staan namelijk zes Nederlandse dj’s bij de eerste tien. Na Hardwell zijn dat Armin Van Buuren op #2, Tiësto op #4, Nicky Romero op #7, Afrojack op #9 en Dash Berlin op #10. Alleen in 2018 staan er nog meer Nederlandse dj's (7) in de top 10.

In 2014 voert Hardwell opnieuw de lijst aan. Een jaar later zakt hij naar #2 om plaats te maken voor het Belgische dj-duo Dimitri Vegas & Like Mike. In tegenstelling tot zijn Nederlandse voorgangers heeft Hardwell nog geen grote Top 40-hit op zijn naam staan. Hij bereikte nog nooit het linkerrijtje. In 2018 komt hij met Ze Willen Mee, dan zijn elfde Top 40-hit, voor het eerst in de top 20 terecht. 

Dit gebeurde er nog meer op 19 oktober
1991: Bryan Adams staat voor de elfde week op nummer 1 met (Everything I Do) I Do It For You. Daarmee verbreekt hij het 23 jaar oude record van Ich Bau’ Dir Ein Schloss van Heintje met één week. In 1994 moet Adams zijn record weer uit handen geven. Dan staat Marco Borsato maar liefst twaalf weken op nummer 1 met zijn hit Dromen Zijn Bedrog.
2007: Het management van Jan Smit maakt bekend dat de zanger voorlopig niet mag praten of zingen. Er worden groeven op zijn stembanden geconstateerd, waarvoor hij op 15 november een operatie moet ondergaan. Een half jaar later, op Koninginnedag 2008, geeft Jan Smit zijn eerste publieke optreden na zijn stembandoperatie.

Vandaag geboren:
1944 - George McCrae,
1944 - Peter Tosh, bij overlijden 42 jaar, Bob Marley & The Wailers
1945 - Divine, bij overlijden 42 jaar,
1946 - Keith Reid, Procol Harum
1950 - Geert Van Der Ven, bij overlijden 65 jaar, De Wiko's
1951 - Constantine Walker, Bob Marley & The Wailers
1951 - Annie Golden, The Shirts
1957 - Karl Wallinger, World Party
1958 - Antonie Broek, De Dijk
1960 - Daniel Woodgate, Madness
1966 - Sinitta,
1969 - DJ Sammy, Loona
1972 - Pras Michel, Fugees | Refugee Camp All Stars
1974 - Wout Van Dessel, Sylver
1985 - James Newman,
1988 - Sascha Visser,
1990 - Badd Dimes,
1992 - Lil Durk,

Vandaag op nummer 1:
1968 - 1 (1) Hey Jude- The Beatles (Parlophone (1968)\Apple (1972\1976)), 6 weken op nummer 1
1974 - 1 (4) Kung Fu Fighting- Carl Douglas (Pye), 1 week op nummer 1
1985 - 1 (1) Dancing In The Street- David Bowie & Mick Jagger (EMI America), 2 weken op nummer 1
1991 - 1 (1) (Everything I Do) I Do It For You- Bryan Adams (A&M), 11 weken op nummer 1
1996 - 1 (1) Banger Hart- Rob De Nijs (EMI), 5 weken op nummer 1
2002 - 1 (1) The Ketchup Song (Asereje)- Las Ketchup (Columbia), 8 weken op nummer 1
2013 - 1 (3) Happy- Pharrell Williams (Columbia), 1 week op nummer 1
2019 - 1 (1) Dance Monkey- Tones And I (Bad Batch), 3 weken op nummer 1

(19-10-2022)