Nieuws
Op deze dag in 2008

Vandaag: Ali Campbell licht zijn vertrek toe

Vandaag: Ali Campbell licht zijn vertrek toe
Ali Campbell  UB40  Michael Jackson  Paul McCartney  Demis Roussos  Aphrodite's Child 

De Top 40 is sinds 1965 de toonaangevende hitlijst van Nederland. In de rubriek Vandaag blikken we terug op gebeurtenissen in de popmuziek die exact X jaar geleden plaatsvonden. In deze aflevering maakt zanger Ali Campbell bekend waarom hij uit UB40 stapt.

De BBC wist op 24 januari 2008 al te melden dat Ali Campbell zijn groep UB40 gaat verlaten. Volgens het persbericht verlaat Ali de band om zich volledig te kunnen richten op een solocarrière. Dat het rommelt achter de schermen bij UB40 wordt een dag later duidelijk. Op 25 januari 2008 plaatst Ali namelijk een open brief op zijn website. Daarin laat hij aan zijn fans weten dat hij om een andere reden uit de band stapt. Hij verklaart dat hij al vijf jaar problemen heeft met het management van de groep. Ali had naast UB40 weliswaar een solocarrière, maar volgens hem had hij de intentie om dit te combineren met zijn verplichtingen bij de band.

Op 23 februari geeft Ali Campbell in de Oegandese hoofdstad Kampala zijn laatste concert met UB40. Kort na Ali stapt ook toetsenist Michael Virtue uit de band. Net als de zanger is ook hij ontevreden over het management. Na zijn vertrek gaat hij spelen in Ali's begeleidingsband. De breuk in UB40 is bijzonder, omdat de 8-koppige band de afgelopen 28 jaar niet van samenstelling is gewijzigd.

Aanvankelijk gaat het gerucht dat Maxi Priest de nieuwe zanger van UB40 zal worden. Dat gaat uiteindelijk niet door. Ali's oudere broer Duncan neemt uiteindelijk zijn plek in als zanger van UB40, totdat die in 2021 de groep vanwege gezondheidsklachten moet verlaten.

In 2013 is Astro het derde lid van UB40 dat uit de band stapt. Hij richt in 2014 samen met Ali Campbell en Michael Virtue een nieuwe versie van UB40, waardoor er op dat moment dus twee UB40's bestaan. De groep met afgesplitste leden besluit later wel zijn naam te veranderen in 'UB40 featuring Ali, Astro and Mickey'. Deze groep brengt tussen 2015 en 2018 drie albums uit, terwijl de oorspronkelijke UB40 ook actief blijft.

youtube video placeholder

Dit gebeurde er nog meer op 25 januari:
Michael Jackson treft in op 25 januari 1994 in Santa Monica een schikking met de 14-jarige jongen die hem heeft beschuldigd van seksueel misbruik.

In de zomer van 1993 hadden de 13-jarige Jordan Chandler en zijn ouders Michael Jackson aangeklaagd wegens seksueel misbruik. Het was de eerste keer dat de popster voor zoiets aangeklaagd werd. De beschuldiging heeft een grote impact op de zanger. Vanwege gezondheidsproblemen moet hij met merendeel van de laatste shows van zijn Dangerous World Tour afgelasten. Jordan was een van de kinderen die vaak te gast waren in Michaels privépretpark Neverland. In de eerste helft van 1993 bouwde de zanger en hij een hechte vriendschap op en Jordan mocht ook ooit overnachten bij Michael. Jordans vader Evan vertrouwt de boel echter niet en verbiedt zijn zoon nog contact te hebben met de zanger. Als Jordan vertelt dat hij seksueel contact met Michael heeft gehad, stapt Evan Chandler naar de politie.

In maart had Michael Jackson moeten voorkomen, maar op 25 januari 1994 komen beide partijen tot een schikking. Volgens de advocaat van Jordan is dat in het belang van de jongen, zodat hij verder kan met zijn leven. De advocaat van Michael Jackson benadrukt dat de schikking geen schuldbekentenis. Michael heeft tot zijn dood altijd beweerd dat hij nooit iemand seksueel heeft misbruikt.

Jordan krijgt een bedrag van $ 15.331.250. Zijn gescheiden ouders krijgen ieder 1½ miljoen dollar en de advocaat van de familie krijgt 5 miljoen. In totaal kost Michael Jackson deze schikking dus meer dan 23 miljoen dollar. In de media is veel kritiek op deze schikking. Veel mensen denken dat als de zanger écht onschuldig zou zijn, hij dat nooit een schikking had getroffen. Van de andere kant kan Michael dit hoofdstuk nu ook afsluiten en zich verder richten op zijn carrière.

Het schandaal veroorzaakt echter een deuk in het imago van Jackson. Zijn commercieel succes daalt en hij mag geen reclame meer maken voor Pepsi. De verdenking blijft van invloed op zijn hele verdere carrière. In 2003 wordt Jackson opnieuw aangeklaagd voor seksueel misbruik door een andere jongen. Deze keer komt het wel tot een rechtszaak. Op 13 juni 2005 wordt Jackson echter van alle beschuldigingen vrijgesproken.

youtube video placeholder

Verder op deze dag:
1991: Paul McCartney geeft in Londen een live-optreden voor MTV Unplugged. Het is het eerste Unplugged-optreden dat op album verschijnt. Het wordt niet bijster succesvol in Nederland, maar des te meer in Engeland en Amerika.
2015: Demis Roussos overlijdt op 68-jarige leeftijd. De Griekse zanger scoorde 15 solo-hits waarvan My Friend The Wind en Schönes Mädchen Aus Arcadia de eerste plaats bereikten. Daarvoor had hij ook succes als zanger van de groep Aphrodite's Child.

Vandaag geboren:
1936 - Cock Van der Palm, bij overlijden 68 jaar, De Piraten
1936 - Stig Anderson, bij overlijden 66 jaar, Stig Rauno
1938 - Etta James, bij overlijden 73 jaar,
1943 - John Paiva, The Four Seasons
1943 - Roy Black, bij overlijden 48 jaar,
1945 - Dave Walker, Black Sabbath
1950 - Christopher Ryan, The Young Ones
1950 - Michael Cotten, Tubes
1953 - Malcolm Green, Split Enz
1956 - Andy Cox, Fine Young Cannibals
1958 - Gary Tibbs, Adam and The Ants
1962 - Farley "Jackmaster" Funk,
1963 - Carl Fysh, Brother Beyond
1963 - Suzanne Klemann, Loïs Lane
1977 - Christian Ingebrigtsen, A1
1977 - Livio Salvi, ATC
1981 - Alicia Keys,
1990 - Alessandro Vinai, Vinai
1990 - Thomas Berge,
EenMaal Voor Allen
1993 - Fox Stevenson,
1996 - Calum Hood, 5 Seconds Of Summer
2002 - Lil Mosey,

Vandaag op nummer 1:
1969 - 1 (3) Ain't Got No-I Got Life- Nina Simone (RCA), 1 week op nummer 1
1975 - 1 (1) I Can Help- Billy Swan (Monument), 3 weken op nummer 1
1986 - 1 (1) Nikita- Elton John (Rocket), 7 weken op nummer 1
1992 - 1 (1) Don't Let The Sun Go Down On Me- George Michael & Elton John (Epic), 3 weken op nummer 1
1997 - 1 (1) Dont Speak- No Doubt (Interscope), 4 weken op nummer 1
2003 - 1 (1) Lose Yourself- Eminem (Shady), 3 weken op nummer 1
2014 - 1 (3) All Of Me- John Legend (G.O.O.D), 1 week op nummer 1
2020 - 1 (18) Smoorverliefd- Snelle (Roq 'N Rolla), 1 week op nummer 1

(25-01-2025)