Nieuws
Overig

Originals: China Girl

Originals: China Girl
David Bowie 

In Originals gaan we op zoek naar de basis of de oorsprong van hits in de Top 40-historie.

 David Bowie bracht in 1983 China Girl in de Top 40. De track werd een wereldwijde hit en met de versie toonde Bowie aan een eigen meesterwerk te kunnen perfectioneren. David was echter jaren daarvoor al betrokken bij de productie van het origineel dat in het voorjaar van 1977 verscheen op het debuutalbum van Iggy Pop, The Idiot.

De track gaat, in tegenstelling tot de suggestie van een Aziatisch meisje, over drugs. De inspiratie voor het nummer kwam ook niet uit China maar uit Vietnam, zo bleek uit de biografie Starman waarin Iggy Pop liet blijken onder de indruk te zijn geweest van Kuelan Nguyen. Alles smolt samen rond een zwaarmoedig thema dat ironisch werd neergezet.

Voor Bowie was het de 2e grote hit van succesalbum Let’s Dance, na de gelijknamige hitsingle. Het bereikt een respectabele tweede plaats in de Top 40. Veel Bowie-fans van het eerste uur hebben weinig op met het gladde geluid van Let’s Dance maar de bezetting in China girl is toch erg sterk, met naast Bowie onder meer producer Nile Rodgers op bas en gitaargrootheid Stevie Ray Vaughan op… gitaar.

Meer hits en hun originals check je op originelehits.nl

youtube video placeholder
(21-10-2017)