Back Home van de Golden Earring komt op 11 juli 1970 binnen in de Top 40.
De Nederlandse rockband, begonnen in 1961 en eerst bekend als de Golden Earrings, wist in de Top 40 al één keer eerder op de eerste plaats te komen met Dong-Dong-Di-Ki-Di-Gi-Dong in 1968. Back Home is de veertiende hit in de lijst en zou ruim een maand na binnenkomst de volgende nummer 1-notering van de Golden Earring worden. Geen van de andere hits van de Haagse groep was succesvoller in ons land.
De band, waarbij George Kooymans en Rinus Gerritsen in 1968 versterking krijgen van Barry Hay, breekt in de jaren zeventig internationaal door. Met Radar Love lukte het de heren zelfs succes te oogsten in de Verenigde Staten. Zo scoorde de Haagse band liefst vijf hits in de Amerikaanse hitlijst en is daarmee mogelijk de meest succesvolle groep aan de andere kant van de grote plas.
In totaal stond de Golden Earring 389 weken in de Top 40, waarmee het de meest succesvolle Nederlandse groep is. De band scoorde in vijf decennia hits.
(11-07-2014)