Nieuws
Nieuws

U2, Gladys Knight en Amy Grant geëerd met presidentiële medaille

U2, Gladys Knight en Amy Grant geëerd met presidentiële medaille
U2  Bono  The Edge  Adam Clayton  Larry Mullen  Gladys Knight  Amy Grant 

Zaterdag de jaarlijkse Kennedy Center Honors uitgereikt. Onder meer Gladys Knight, Amy Grant en de leden van U2 ontvingen een medaille voor hun artistieke verdiensten.

Het was voor de 45e keer dat de presidentiële medailles werden uitgereikt. De prijsuitreiking vind jaarlijks plaats in het Kennedy Center Opera House in Washington en gaat gepaard met een groots gala. Daarop worden de winnaars toegezongen door beroemde collega's. Dit jaar traden onder meer Eddie Vedder, Patti LaBelle, Sheryl Crow, Maren Morris, Hozier en BeBe & CeCe Winans op voor de gehonoreerden. Daarnaast trad Sasha Baron Cohen op als zijn typetje Borat.

U2, Gladys Knight en Amy Grant waren niet de enigen die een medaille kregen. Ook acteur George Clooney en dirigente Tania León werden geëerd. Ze treden daarmee in de voetsporen van grootheden als Tina Turner, Bruce Springsteen en Dolly Parton, die in het verleden de Kennedy Center Honors ontvingen. De eerste keer dat een Top 40-artiest deze eer toekwam, was in 1983. Toen kreeg Frank Sinatra de medaille. Dat U2 als niet-Amerikaanse band deze prijs krijgt is niet uniek. In het verleden werden bijvoorbeeld ook de Engelse groepen The Who en Led Zeppelin geëerd.

De gelauwerde artiesten zijn zondag ook toegesproken in het Witte Huis door president Joe Biden. Die speech zie je in die video hieronder. Op 28 zal op de Amerikaanse zender CBS een registratie te zien zijn van de ceremonie.

youtube video placeholder
(05-12-2022)