Nieuws
Wie vielen ons op?

Top 4: Opgevallen! week 3

Top 4: Opgevallen! week 3
Avicii  Paul Simon  Roxy Dekker  Dizzy Man's Band 

In deze rubriek blikken we terug op de afgelopen week. Welke artiesten vielen ons op en bepaalden de actualiteit?

1 (1) Avicii

In de Netflix-top 10 is Avicii: I'm Tim deze week gezakt naar de vierde plaats, maar het aantal belangstellenden voor deze documentaire over de Zweedse dj is nog steeds voldoende om hem op nummer 1 te zetten in deze wekelijkse top 4. Het aardige van deze documentaire is dat de vocalisten die te horen zijn op de grootste hits van Avicii ook uitgebreid aan het woord komen. Dat zijn soulzanger Aloe Blacc (op Wake Me Up! en SOS) en countryzanger Dan Tyminski (op Hey Brother). Zij blikken onder meer terug op Avicii's geflopte optreden op het Ultra Music Festival op 22 maart 2013, waarbij zij live de tracks van het aanstaande Avicii-album True zongen. Daarnaast komt ook Chris Martin aan het woord. Avicii produceerde voor hem de Coldplay-hit A Sky Full Of Stars en Chris leende zijn stem voor de postume Avicii-hit Heaven.

youtube video placeholder

2 (--) Paul Simon

Ook Paul Simon heeft zijn notering in deze rubriek te danken aan een documentaire. In 2023 maakte Alex Gibney de ruim 3½ uur durende film In Restless Dreams: The Music of Paul Simon. Op Tweede Kerstdag werd deze film al in zijn geheel vertoond op VRT Canvas, maar vorige week was ook Nederand aan de beurt. Hier wordt de documentaire in twee delen uitgezonden. Afgelopen dinsdag was het eerste deel te zien in Het Uur Van De Wolf en komende dinsdag wordt het tweede deel uitgezonden. Het tweede deel zal voornamelijk gaan over zijn solowerk, terwijl het eerste deel voornamelijk in het teken stond van zijn carrière tot en met 1970 als helft van het duo Simon & Garfunkel. Daarnaast zien we ook hoe Paul bezig is met de opnames van zijn soloalbum Seven Psalms, dat in 2023 verscheen.

youtube video placeholder

3 (--) Roxy Dekker

Roxy Dekker heeft zaterdagavond de Popprijs gewonnen. Deze prijs wordt sinds 1986 jaarlijks uitgereikt tijdens Eurosonic Noorderslag aan de act die in het afgelopen jaar de belangrijkste bijdrage heeft geleverd aan de Nederlandse popmuziek. Met deze prijs gaat een bedrag van € 10.000 gepaard. Volgens de jury was Roxy als fenomeen het afgelopen jaar niet te negeren. De 20-jarige zangeres komt met deze prijs in een rijtje met legendarische oud-winnaars, zoals Marco Borsato (1997), Anouk (2001), Tiësto (2002) en Bløf (2003) en recentere winnaars als Goldband en Joost. En dat is nog niet alles. Afgelopen week bracht Roxy ook haar nieuwe single Ga Dan! uit. Dat nummer gaat vrijdag hoogstwaarschijnlijk binnenkomen in de Top 40. Nu is het alleen nog afwachten hoe hoog.

youtube video placeholder

4 (--) Dizzy Man's Band

We besluiten deze rubriek met de Dizzy Man's Band. Deze Zaanse popgroep rond zanger Jacques Kloes bestond oorspronkelijk tussen 1969 en 1983 en scoorde in die periode 15 Top 40-hits, waarvan er 3 de top 5 bereikten: A Matter Of Facts (1972), The Show (1973) en The Opera (1975). Ondanks deze staat van dienst hebben ze echter niet de status van legendarische band die in het collectief geheugen verankerd ligt. Toch dook afgelopen zaterdag een coverband van de Dizzy Man's Band op in het programma The Tribute: Battle Of The Bands. Dizzy Man's Band, The Legacy gaat in dit SBS6-programma de strijd aan met 12 andere coveracts. De band speelde de grootste Dizzy Man's Band-hit The Show en verzamelde een score van 29,9 punten. Dat was goed voor de zevende plaats en een plek in de volgende aflevering.

youtube video placeholder
(20-01-2025)