Nieuws
Alarmschijf

C'est La Vie van Claude is de Alarmschijf

C'est La Vie van Claude is de Alarmschijf
Claude 

Het meest besproken liedje van de afgelopen week is de komende week de Alarmschijf bij Qmusic: C’est La Vie van Claude, de Nederlandse inzending voor het Eurovisiesongfestival in Bazel.

Er werden de afgelopen maand al flink gespeculeerd over de Songfestivalinzending van Claude. De track zou over zijn moeder gaan en in twee talen worden gezongen. Daarbij werd zelfs een Afrikaanse taal genoemd. Deze week kwam er een einde aan de speculaties, want afgelopen woensdag was C’est La Vie, zoals het deels Frans- en deels Engelstalige nummer heet, voor het eerst te beluisteren. Een dag te vroeg, want de track lekte uit via een Azerbeidzjaans account op X en Nu.nl dook er vol bovenop.

Positieve reacties
“Dat was echt heel kut,” zo vertelde Claude vlak voor de radioprimeur – het nummer ging tegelijkertijd op alle grote Nederlandse radiozenders in première - aan Joost Swinkels in de Q-middagshow van Qmusic. “Het was echt niet leuk, want ik had het ook helemaal niet verwacht. Ik zat in de taxi en ik werd gebeld met: ‘ja, Claude, niet schrikken, slecht nieuws’ en ik zo: o, shit, de titel ligt op straat. En toen was het zo van ‘nee, nee, nee, de song ligt op straat’. Toen dacht ik van: welk stuk is er dan gelekt?” Het bleek heel C’est La Vie te zijn en toen kon de zanger wel door de grond zakken, maar er zat ook een mooie kant aan. “De reacties op het nummer waren heel lief, dus er viel ook een last van mijn schouders.”

Het is wat het is
De boodschap van C’est La Vie is even simpel als doeltreffend: soms gebeuren er dingen die je niet in je macht hebt. Claude geeft aan daar soms heel lang over na te kunnen denken. “Maar uiteindelijk probeer ik gewoon het positieve ervan uit te halen en kracht en positiviteit uit te stralen. Dat is ook wat ik daar op het podium hoop uit te stralen: no matter what, c’est la vie, jongens!” Daarnaast is het ook een eerbetoon aan de belangrijkste vrouwen in ons leven. “Het liedje gaat over moeders in het algemeen, daar heb ik de inspiratie vandaan," vertelde hij eerder tijdens een recent concert in Paradiso. “Mijn moeder heeft mij als kleine jongen en gedurende mijn hele jeugd meegegeven om het positieve te zien in de dingen die je meemaakt in het leven, ook als je tegenslag ervaart. Het leven is niet altijd makkelijk; it goes up, it goes down, and around and around, maar c’est la vie.”

youtube video placeholder

Elke vrijdag tegen de klok van 16:00 uur maakt Domien tijdens de Top 40 de nieuwe Alarmschijf van Qmusic bekend. De Alarmschijf is een nieuwe track waarvan ze bij Qmusic denken dat-ie een grote Top 40-toekomst voor zich heeft liggen. Daarom hoor je dit nummer de hele week extra vaak, zodat iedereen kennis kan maken met deze potentiële hit. Alle Alarmschijven vanaf 1969 check je in onze playlist op Spotify.

(28-02-2025)