Nieuws
Hitlijsten

Uniek: vier Spaanstalige tracks in de Top 40

Uniek: vier Spaanstalige tracks in de Top 40

Sinds vorige week staan er voor het allereerst vier geheel Spaanstalige nummers in de lijst: Despacito, Subeme La Radio, La Colegiala en Mi Gente.

En dat is uniek. Want in de meer dan 52-jarige geschiedenis van de Top 40 is dat nog nooit voorgekomen. Wel stonden er ooit negen keer drie verschillende Spaanstalige hits in de Lijst der Lijsten.



Denk bijvoorbeeld aan juni vorig jaar, toen Duele El Corazon van Enrique Iglesias en Wisin, Sofia van Alvaro Soler en Bailar van Deorro en Elvis Crespo genoteerd stonden. Daarvoor gebeurde het vele jaren eerder, in 2005. Toen stonden La Tortura van Shakira en Alejandro Sanz, Que Viva La Vida (Chiquitan) van Belle Perez en Bonita van Angezz in de Top 40.



De eerste keer dat er drie Spaanstalige tracks in de lijst stonden, was in 1971. Borriquito van Peret, Voy, Voy van Peret en Su Rumba Gitana en Me Queda La Palabra van Aguaviva waar het om ging.



Drie Spaanstalige tracks in de top 20
Bijzonder aan de lijst van deze week, is dat drie van de vier Spaanstalige hits ook in de top 20 staan. Dat is in de hele Top 40-historie nog maar drie keer gebeurd. De eerste keer dat dit te zien was in de Top 40, was in 1991.Toen stonden Burbujas De Amor van Juan Luis Guerra en 4,40, Baila Mi Rumba van Rumba Tres en Baila Me bij de populairste 20 hits van Nederland.

(28-07-2017)