Vorige week wist Alex Warren de eerste plaats te veroveren en ook nu staat Ordinary bovenaan de Nederlandse Top 40.
De 24-jarige Amerikaan krijgt wel serieuze concurrentie van Samuel Welten. Echte Liefde Is Te Koop is de snelste stijger in de lijst en klimt, met 17 plaatsen winst, naar nummer 2. Messy van Lola Young zakt een plaatsje naar nummer 3. C'est La Vie van Claude blijft plakken op 4. Deze week nestelt de zanger zich met zijn nieuwste hit bij de tien grootste hits waarin zowel het Frans als het Engels te horen zijn. C’est La Vie overtreft deze week de score van La France (van BZN) dat daardoor buiten de top 10 valt. De grootste Engels én Franstalige hit was The French Song (Quand Le Soleil..) van Lucille Starr uit 1965.
Eerste solohit voor Pommelien Thijs
Pommelien Thijs scoort, na twee samenwerkingen, haar eerste solohit in Nederland. Atlas is, op nummer 18, de hoogste binnenkomer. Ook Something Like Magic, de samenwerking van Nick Schilder met Lucas & Steve, is nieuw in de lijst. Lees hier meer over deze nieuwelingen in de Lijst der Lijsten.
Die With A Smile achter Happy
Die With A Smile is de een na grootste Top 40-hit ooit geworden. Iedere week worden punten toegekend aan hits, oplopend van 1 punt voor de nummer 40 naar 40 punten voor de nummer 1. De hit van Lady Gaga en Bruno Mars komt deze week op 1193 punten en passeert daarmee Somebody That I Used To Know van Gotye en Kimbra dat tot 1190 punten kwam. Alleen Happy van Pharrell Williams wist in de Top 40-historie meer punten te verzamelen. Die hit verliet in 2014 na 49 weken de hitlijst met 1449 punten op zak.
Damiano David schiet top 20 in
Voor het eerst sinds december 2010 staat er weer een Italiaanse zanger in de bovenste helft van de lijst. De voorganger van Damiano David was M:ck die met Ricky L en Born Again in de top 20 stond en zelfs tot plek 5 wist te komen. Later stond David wel als lid van Maneskin nog in de bovenste helft van de Top 40.
De top 5 van de Nederlandse Top 40
Bekijk de complete lijst.